Černé stěny jsou v módě

Bílé stěny jsou skrytou zbraní designérů. Netřeba se divit, vždyť prostor opticky zvětšují, projasňují a navíc, s bílou ladí všechno. Věřili byste, že podobné je to is černou?

Dramatický efekt

Ten se podaří docílit, pokud využijete síly kontrastu. Nejvýraznější efekt vytvoří kombinace bílého nábytku a černé stěny (samozřejmě, nabízejí se i jiné kombinace, zejména se zlatou či zářivějšími barvami). Černá je svůdná! Proto ji designéři s odvahou pouštějí i do ložnice. Její dominanci na stěně, ložní přikrývce či závěsu krásně vyváží bílá postel s komodou, jakož i květinové vzory a také živé květiny. Dekadence hodna odvážných!

tmavé barvy v interiéru
(Foto Dunelm)
Nemusí jí být příliš

Začlenit tmavou barvu do interiéru můžete dvěma způsoby: citlivě a naprosto špatně. Prvořadé je určit si, čeho chcete jejím použitím docílit. Hledáte-li způsob, jak zvýraznit nějaký interiérový prvek, jako například krb, je černá ideální. Její efekt lze podpořit – a zároveň tak nenásilně propojit prvky v místnosti – použitím (v tomto případě) tmavých potahových látek na sedačky. Dalším nenápadným spojovacím článkem budou černé rámy na obrazech či stolku, případně černé doplňky. Na vytvoření neokoukaného a přitom moderního prostoru (i když s nádechem retra) není potřeba mnoho barev – v kombinaci s černou postačí jedna, nanejvýš dvě a pak už se jen držet palety jejich bledších či tmavších odstínů.

Natural black slate stone background pattern with high resolution. Top view. Copy space.

tmavé barvy v interiéru
(Foto Debenhams)
Malý prostor?

Vymalujte pouze jednu stěnu. Zde se ovšem ujistěte, že místnost, do které plánujete vnést tak výrazný akcent, má dostatek přirozeného denního světla. V opačném případě se snadno minete požadovaného účinku, samozřejmě, pokud temná jeskyně není zrovna to, co jste měli v plánu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram