Jak na design nábytek?

Nábytek může sloužit mnoha různým účelům, jako je být všestranný nebo jen pohodlný. Ať už chcete kus na míru pro svůj vlastní domov nebo se snažíte vyřešit problém s designem, vyplatí se dodržet pár základních pravidel.

Rozhodněte se, jaký typ nábytku potřebujte.
Mnohokrát jsou návrhy poháněny existujícím problémem. Zvažte, jaké problémy máte ve svém vlastním domě nebo na pracovišti, abyste našli inspiraci, co hledat. Pro velké prostory se nemusíte příliš omezovat, ale máte-li k dispozici málo prostoru, designový nábytek by měl být nejen hezký, ale také navržen tak, aby prostor dokázal opticky zvětšit.

Promyslete si, čeho chcete se svým nábytkem dosáhnout.
Zapište si výzvy a problémy, které chcete se svým nábytkem vyzkoušet a vyřešit, například jestli je potřeba ho snadno přemístit nebo jestli by měl mít konkrétní tvar. Čím konkrétnější budete se svým seznamem, tím lepší konečný produkt budete mít. Můžete například chtít vyrobit knihovnu, která je univerzální pro malé prostory, nebo najít perfektní židli židli s přidaným úložným prostorem.

Prohlédněte si aktuální trendy nábytku a získejte více nápadů.
Procházejte designové webové stránky nebo si prohlédněte produktové časopisy, abyste viděli, co je již na trhu. Poznamenejte si, co se vám na současných návrzích líbí a nelíbí, abyste je mohli přizpůsobit a změnit. Podívejte se také na klasická díla nábytkového designu. Jednou ze stránek, kde můžete čerpat inspiraci a nebo i najít nevšední designové kousky, je iodesign.cz. Najdete tam nejen klasické kusy, ale také neobvyklý a nápaditý design nábytek, který dokáže vašemu prostoru dodat šmrnc.

Najděte si ve svém okolí výrobce nábytku na míru.
Pokud je vaše představa příliš atypická, vždy si můžete nechat vyrobit nábytek na míru, nebo si jej nechat přizpůsobit podle svých představ. To už vyžaduje ale více zkušeností s navrhováním nábytku, protože vzhled a funkčnost se musí doplňovat. Je zbytečné mít skvělou designovou židli dle vlastního návrhu, pokud na ní nevydržíte sedět více jak deset minut, než vás začnou bolet záda.

Nicméně mnoho online obchodů už nyní dokáže vzít existující typ nábytku, a přizpůsobit jej vzhledem nebo tvarem vaší představě. Změna barvy dřeva nebo čalounění je například dnes už samozřejmostí a mnoho designových kousků má i vlastní vzorník barev a materiálů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram