12 unikátních triků designérů pro vytvoření krásnějšího domova

Někdy mají malé věci velký účinek. V interiéru to může být jen přidání lampy, zrcadla, obrazu či rostliny. Možná chcete přestavět nábytek, prosvětlit prostor, možná hledáte jen malou změnu. Inspirativní mohou být pro vás právě tyto triky designérů.

1 Materiály

Různorodost je vítána

Už dávno neplatí, že ke dřevu patří jen dřevo. Současný interiér snese kombinaci tradičního a moderního bez újmy na image. K dřevěnému (třeba i starožitnému) stolu klidně postavte například transparentní plastové židle. Jsou výrazné a zároveň nenápadné, což ocení zejména majitelé malých bytů, kde je třeba opticky oklamat prostor. Velký efekt s minimálním úsilím.


Chcete zútulnit váš domov? Správnou volbou je výběr toho správného lustru.


triky designérů
1 Foto Hübsch 2 Foto Bonami
2 Strukturam

Další rozměr

Každý materiál má svoji strukturu – dřevo, cihla, beton, textilie… Drsné, matné, lesklé… Prošívané čalounění na židlích, křeslech a sedačkách či nábytek s výraznou strukturou povrchu – to vše jsou nenápadné způsoby, jak vnést do prostoru nenásilnou dynamiku, a přitom zachovat jednotnost stylu zařízení. A není třeba zapomínat ani na rostliny, které jsou v tomto směru jedinečné.

3 vzory

Kombinujte je

Klíčem ke kombinování různých vzorů (pásků, vlnek, čtverců, kruhů) je používat ty se stejnou nebo příbuznou barevnou intenzitou. Tak nebudou působit rušivě a nemusíte se ani obávat případného chaosu tvarů. Polštáře, koberce, plédy, závěsy, ale i lampy, obraz či tapety mohou takto nenápadně rozehrát svoji etudu.

African businesswoman working in the office. Sitting in front of computer and using digitized pen.

Dokáží sjednocovat

Toužíte po barvách v interiéru, ale neumíte najít ten správný klíč na jejich mix? Vyberte si dvě tři (nápomocný vám může být váš šatník, koberec či obraz) a na nich založte svůj koncept. Trik vyladěného interiéru spočívá v opakování vybraných barev a jejich odstínů. Ty ze závěsu přeneste například na polštáře. Neutrální barvy, které se snadno kombinují, volte na stěny a větší kusy nábytku – neměníte je přece každý rok. Stačí si pohrát s doplňky.

5 tvary

Na velikosti záleží

Často se uchylujeme ke standardním řešením, jako je například klasický konferenční stolek v obýváku. Proč nedat rovnou dva a odlišné?! Ten ustrachaný prostor před či vedle sedačky rázem ožije.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram