Sloučit různé styly v interiéru není vždy jednoduché. V této vile se to podařilo ukázkově

Kate a Peter vstoupili do manželství podruhé au Horských jezer v New Jersey budovali nový domov pro sebe, pro svých šest dětí z prvních manželství a společného novorozence. V rozsáhlé vile sloučily chutě jí a jeho oblíbených stylů.

Styl, který se líbil Kate, a oblíbený Petrův styl se odhodlala zkombinovat pod jednou střechou interiérová designérka Susan Knof ze studia Knof Design. „Projekt měl pro mě emocionální aspekt, protože Peter je můj dlouholetý přítel a věděla jsem, jak významný je pro něj nový dům v nové kapitole života,“ říká Susan Knof.

Interiér vily byl minimalistický a Kate posmelovala Susan k vytvoření dispozice, která by spolupůsobila s velikostí a rozměry nemovitosti, rodinnými logistickými požadavky a osobním vkusem včetně „její“ preference francouzského nábytku a „jeho“ nadšení pro linie a geometrii umění art deco.

bydlení
V zadní části jídelny přitáhne pohled stylový kus nábytku – vitrína se zlatým vzorem na skleněných dveřích, ve které mají manželé vystaven svatební křišťál. Velkokvětý potisk na tapetách vyvažuje bílý obklad stěny do výšky parapetu.
Susaninou odpovědí na poslední výzvu bylo, že chce oba vlivy řešit lehkým dotekem, chce se vyhnout střídání stylů nebo prvoplánovému, tematickému vzhledu. Její snahou bylo zachovat celistvý dojem z interiéru. Dva preferované styly se tak promítají do výběru materiálů, jako jsou úhledný zrcadlový nábytek, zejména v hlavní ložnici, sem tam silný geometrický rámovaný nábytek, okouzlující lustry a tmavé povrchy dřeva.

bydlení

Dům je uspořádán tak, aby se hned u vstupu otevřel do dvou hlavních obytných místností – obývacího pokoje napravo a jídelnu vlevo. Obě spojuje podobná paleta barev a materiálů včetně tmavých modrých tónů, povrchových úprav a nábytku s luxusním designem. Přitažlivost a kouzlo jim přidávají dynamické květinové tapety, zlaté a mosazné povrchové úpravy či výrazné lustry. V obou pokojích jsou zrenovovány původní dřevěné podlahy, pokryté novými koberci.

bydlení

Další důležitou místností je osobnější rodinný pokoj orientovaný do zahrady s viditelně tišší a neutrálnější atmosférou. Převládají zde šedé tóny včetně lehkých plátěných záclon a obkladů stěn. Její dispozice musela být velmi funkční, aby pojala celou rodinu ve volném čase a celé dění je soustředěno kolem obrovské pohovky. Starší děti jsou již dospělé a osamostatněné, ale počítá se s tím, že zde budou bydlet o víkendech a prázdninách. Proto jsou klíčové prostory – jídelna a rodinný pokoj – zařízeny a přizpůsobeny tak, aby zde mohla fungovat celá velká rodina.

Unrecognizable young designer working on his latest project – a close up

stylové bydlení

Na patře vily jsou ložnice. Hlavní ložnice rodičů s výrazným odlehčeným nábytkem a zrcadlovými prvky, ložnice pro malou dcerku ve francouzském stylu ve fialovo-růžové paletě a hravý chlapecký pokoj.

Kdo tady bydlí?

Manželé Peter a Kate se dvěma dětmi, o víkendech vilu osídli i pět starších sourozenců, kteří jsou již osamostatnění.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram