Koupili čtyřpokojový byt a udělali z něj vzdušný třípokoj ve skandinávském ladění

Tento svěží a útulně zařízený byt slouží jako zázemí příjemnému mladému páru, který přesně věděl, jak se chce ve svém novém hnízdě cítit. Podařilo se architektům jejich sen splnit?

Matej a Iveta, kteří spolu plánovali budoucnost, si koupili čtyřpokojový byt v novostavbě a v rámci klientských změn z něj udělali třípokojový. Důvodem bylo vytvořit vzdušnou a velkou společenskou část. V tomto stadiu si přizvali na pomoc architekty ze studia Archholiks a MIMOarchitekti, kteří měli prostor dotvořit na praktické, vzdušné, moderní a útulné bydlení. „Na začátek musím říci, že Matej a Iveta byli skvělí investoři, se kterými se dobře spolupracovalo. Oni sami měli spoustu nápadů, vlastně nás svými pocity správně naladili. Šlo o dobrou chemii – to, co oni při konzultacích navrhli, se ujalo u nás a naopak naše nápady padaly na úrodnou půdu. Čili tohle je náš společný výtvor, ve kterém se oni cítí výborně,“ říká architektka Janka Tartalová. Architekti interiér bytu nejen nakreslili, ale také zařídili, co považovali majitelé za nesmírnou výhodu. Iveta si vybírala a dolaďovala sama už jen několik dekorací. Doplnila dílo ke spokojenosti všech.

třípokojový byt
Vzdušná a útulná společenská zóna byla snem mladé dvojice. Kvůli tomu obětovali jeden pokoj, jehož prostor přiřadili k původní otevřené zóně. Používá se zde spousta bílé barvy se dřevem na podlaze a posuvných panelech na zadní stěně. Původně měla být otevřena společenská část s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní jen po knihovnu v prostoru. Přidané čtvereční metry jí rozhodně pomohly.
beton v interiéru

Původní, zrušený pokoj byl tam, kde je dnes část jídelny a klidový koutek, které jsou součástí velkorysého otevřeného společenského prostoru s obývacím pokojem a kuchyní. Od společenské části dělí kuchyni pracovní ostrov a přechází do barového sezení, které si majitelé neumějí vynachválit.

3d rendering of modern office cafe table and chairs. Interior of office cafeteria with wood paneling on wall and overhanding electric lamps.

beton v interiéru

„Kuchyňský ostrov je navržen tak, aby působil jako vložený box – jeho vnější stěny od obývacího pokoje jsou obloženy dřevěným obkladem a v kuchyni je snížen strop,“ vysvětluje architektka Janka. Obklad kuchyňské části přechází i do chodby, která spojuje vstup se společenskou částí. Na opačné straně je navržena šatní skříň se zrcadlovým posuvným panelem, který opticky zvětšuje prostor.

třípokojový byt
Perforované posuvné panely reprezentují celkovou koncepci interiéru a jsou odkazem na hlavní požadavek majitelů – aby interiér dýchal. Co je třeba, schovají, ale neuzavřou úplně.
třípokojový byt

Dřevo a beton

Materiály v bytě volili architekti tak, aby se tam majitelé dobře cítili. Základem prostoru byla tedy dřevěná podlaha a dřevodekor s bílou barvou, což je stále nadčasová kombinace. Při obhlídce rozestavěného bytu architektovi Michalu Tartalovi napadlo zachovat betonové obvodové zdi na dvou protilehlých stranách ve společenské části. Majitelé to uvítali a sami si beton upravili a impregnovali.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram