Tyto 3 tipy vám pomohou zbavit se nadbytečných věcí

Zatímco domácnost vypadá jako ze krabičky, ve skříních se kopí desítky nadbytečných předmětů. Co s nimi? Přinášíme vám několik tipů, jak se zbavit nadbytečných věcí a být spokojenějším nejen v ložnici.

Dříve než začneme

Na úklid se není třeba dívat jako na službu nepříteli. Jakmile si začnete opakovat, že je to strašná a zbytečná práce, budete chtít dělat cokoli jiného, ​​co by vám jen zbytečně ubíralo z volného času. Lepší je těšit se na výsledek, když už si nebudete muset klást otázky, kam s novým oblečením, hračkami či památkami z výletů, protože všechny skříně jsou již plné. Hledání potřebných věcí více nebude připomínat robinzonádu.

šatník

1 Pokoj jako z katalogu

K jejímu dosažení není potřeba mnoho. Základem je vytvořit harmonické prostředí, ve kterém má každý předmět své místo. V opačném případě získává celý prostor pachuť skladiště, který jen zbytečně odvádí pozornost. Elegantní košíčky, krabice či skříňky mohou navodit tu správnou atmosféru. Co však v tom případě, když už jsou všechna místa plná? Namísto dokupování nového nábytku je třeba udělat inventuru.

šatník

2 Oblečení – výborný přítel, špatný pán

Ve svých skříních máme dvojnásobně více oblečení, než opravdu nosíme. Zatímco na vrchu komína triček jsou ty nejoblíbenější, na dně se nacházejí takové, které jsme neměli na sobě i dva tři roky. Je dobré veškeré oblečení vyjmout a uložit vedle sebe podle funkcí. To, co nosíte, můžete dát rovnou stranou. A co se zbytkem?

Organised Pantry Items With Variety of Nonperishable Food Staples And Preserved Foods in Jars On Kitchen Shelf.

Člověk se věkem mění, a tím se mění i jeho preference v oblékání. Co se vám přestalo líbit, dejte hned pryč. Vyzkoušejte si jednotlivé kousky, dívejte se do zrcadla a řekněte si, jestli je dané tričko, kalhoty nebo šaty právě to, co byste si byli ochotni zítra obléknout do práce. Pokud je odpověď záporná, oblečení vyřaďte. Pokud se něčeho nechcete zbavit, vždyť co když to právě tuto sezónu přijde zpět do módy nebo se to přece ještě někdy bude hodit, můžete se sami sebe zeptat: pokud jsem to nebyl/a ochoten/a nosit poslední roky, co by se muselo stát , abych začal/a? Vyřazené oblečení můžete darovat útulku pro lidi bez domova či dětskému domovu, uděláte navíc dobrý skutek.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram