Nahlédněte do trendy rekreační chaty. Přírodní materiály vás dostanou

Když se mladý pár s dítětem rozhodl koupit rekreační chatu, měl poměrně jasnou představu, jak by měla vypadat. S architektkou rychle našli společnou řeč. Ta pro manžele vytvořila interiéry s dominujícími přírodními materiály a útulnou společenskou zónou.

Už při vstupu dává domeček znát, že je jedinečný. Byl vybudován jako rekreační chata v přírodě pro manžele, vášnivé golfisty, a jejich malého syna. Na pomoc při navrhování si zavolali architektku Zuzanu Mórocz. Ta zhmotnila jejich představu o moderním interiéru, který není ani příliš strohý, ani příliš minimalistický. Na první pohled měl navodit dojem útulnosti, aby se zde rodina cítila jako doma a ráda se sem vracela.

rekreační chata
Při vstupu do společenské místnosti ohromí velký otevřený prostor, který propojuje kuchyň, jídelnu, schodiště a obývací pokoj. Pro interiér jsou charakteristické čisté linie, dostatek světla, účelný nábytek a minimum dekorací, které ovšem o to více vyniknou.
Z malé předsíně bez dveří se přechází přímo do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Dominujícím materiálem je dřevo, které se nachází nejen na podlaze a schodech, ale také na stěně naproti oknu. Do tohoto konceptu zapadá dřevěný nábytek, látkový gauč s kobercem a kovová polička spolu s kovovým rámem stolu a stojanu na televizi. Celá místnost je laděna v příjemných bledých a dřevitých odstínech. Dostatek světla zajišťuje okno, které se táhne přes celou stěnu, dva designové lustry a pravidelně rozmístěná bodová světla.

rekreační chata
Skleněné zábradlí v kuchyni umožňuje na jedné straně bezpečný výstup po schodech, na druhé straně vizuálně propojuje schody s kuchyní a obývacím pokojem. Navíc, na schodišti je dostatek světla, které je doplněno o bodové osvětlení na úrovni každého druhého schodu. Také sklo zrcadlí protějšek a exteriéry, čímž opticky zvětšuje zónu.
Z obývacího pokoje lze přejít posuvnými dveřmi na krytou terasu. Odtud se domácím nabízí výhled na okolní přírodu s jezírkem. Interiér je tak přímo propojen s exteriérem, což byl také jeden z cílů architektky. Radiátory byste zde hledali marně. V přízemí je podlahové vytápění. Přímo z obývacího pokoje lze přejít do patra po schodišti, které vizuálně propojuje obě podlaží. Když po něm sestupujete, postupně se před vámi odkrývá celá společenská místnost. Prostor pod schodištěm se majitelé rozhodli využít jako příruční vinný „sklep“.

The Street in village with expensive on background blue sky at winter length of time. Beautiful rural landscape in Russia

rekreační chata
Ložnice majitelů je zařízena střídmě, kromě postele, vestavěné skříně s výklenkem k sezení u okna a nočních stolků se zde nic nenachází. Podobně jako v obývacím pokoji u sedačky, i zde je umístěn měkký koberec, který zútulňuje pokoj.
Na patře se nachází ložnice, pokoj pro hosty, dětský pokoj a koupelna. Najednou zde může přenocovat pět lidí. Jak ložnice, tak dětský pokoj jsou zařízeny podobně jako společenská místnost v přízemí. Za čelem manželské postele je dřevěné obložení, z obou stran se tyčí dřevěné stolky s lampami. Další zdroj světla představuje stropní bodové osvětlení. Stěnu naproti tvoří vestavěná skříň, která vytváří kolem okna výklenek, kam lze sednout. Z nadrozměrného okna s vnějšími žaluziemi, jejichž úhel lze zevnitř nastavit, je krásný výhled na jezírko.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram